Достапни линкови

logo-print

Силен земјотрес во регионот Амур во Русија


Силен земјотрес со јачина од 5,9 стемени, го погодил денеска регионот Амур во Русија. Според руските служби, епицентарот на земјотресот бил околу 130 километри северо-западно од градот Тинда. Нема извештаи за повредени или материјална штета. Компанијата Транснефт соопшти дека, поради земјотресот, привремено ја запрела испораката на нафта за Кина.
XS
SM
MD
LG