Достапни линкови

logo-print

Денеска ќе биде објавена Нобеловата награда за економија


Минатогодишната церемонија за добитниците на Нобелова награда

Минатогодишната церемонија за добитниците на Нобелова награда

Нобеловата награда за економија ќе биде објавена денеска во Стохолом. Американците Роберт Баро и Пол Ромер се сметаат за најголеми фаворити за наградата за нивното истражување за економскиот раст. Комитетот за доделување на наградата не обрнуваат внимание на моменталните случувања кога го избираат победникот, туку наградата за теоријата на раст ќе биде внимателно набљудувана додека светот дебатира како да заживее економијата.
XS
SM
MD
LG