Достапни линкови

logo-print

Макартни ќе се жени на роденденот на Џон Ленон


Поранешниот член на Битлси Пол Макартни денеска ќе се ожени по трет пат со својата вереница Ненси Шивел. Британските медиуми јавуват дека Макартни го одбрал овој ден за да се совпадне со роденденот на неговиот колега од Битлси Џон Ленон кој во 1980 година беше убиен во Њујорк.
XS
SM
MD
LG