Достапни линкови

logo-print

Шефот на македонската дипломатија Попоски во посета на Србија


Од посетата на Попоски на Загреб

Од посетата на Попоски на Загреб

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски денеска ќе престојува во официјална посета на Република Србија. На средбата со својот домаќин, шефот на српската дипломатија Вук Јеремиќ, се очекува да се разговара за можностите за унапредување на билатералната соработка во сите области од заемен интерес. Покрај тоа, ќе стане збор и за натамошно зајакнување на регионалната соработката, како и заемна поддршка на евроинтегративните процеси на двете земји, се вели во соопштението на министерството за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG