Достапни линкови

logo-print

Десет загинати во експлозија пред Суд во Њу Делхи


 New Delhi, 07Sep2011

New Delhi, 07Sep2011

При експлозија пред зградата на Врховниот Суд во Њу Делхи загинаа најмалку 10, а биле ранети десетици лица лица. Според полицискиот службеник УК Бансал, најверојатно бомба била скриена во куфер.
Ова е втора експлозија пред Врховниот Суд оваа година.
Една исламска милитантна група испратила меил дека ја прифатила одговорноста. Индискиот Премиер Манмохан Синг изјави дека Индија нема да биде застрашена од терористи.
XS
SM
MD
LG