Достапни линкови

logo-print

Обвинет полициски офицер за случајот со убиството на Политковскаја


Дмитри Павличенков

Дмитри Павличенков

Во Русија денеска е обвинет поранешниот потполковник Дмитри Павличенков за помагање во организирањето на убиството на новинарката Ана Политковскаја. Таа во 2006 година беше застрелана пред нејзиниот дом во Москва. Павличенков беше уапсен во минатиот месец. Засега останува нејасно кој го наредил нејзиното убиство.
XS
SM
MD
LG