Достапни линкови

logo-print

Москва го призна легитимитетот на Либискиот Преоден Совет


Russian FM Sergey Lavrov

Russian FM Sergey Lavrov

Русија ја призна власта на Преодниот Совет во Либија.
Во соопштението на Министерството за надворешени работи се наведува дека се признава легитимитетот и се става акцент на декларираните реформи како изработка на нов Устав, избори и формирање влада.
XS
SM
MD
LG