Достапни линкови

logo-print

Шефот на македонската дипломатија во посета на Хрватска


Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска ќе престојува во официјална посета на Република Хрватска.
Toj ќе биде примен од хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ по што ќе има средба со својот колега, министерот за надворешни работи и европски интеграции на Хрватска Гордан Јандроковиќ.
Попоски и Јандроковиќ ќе разговараат за билатералните односи и за соработката во рамките на европските и евроатлантските интеграции.
Хрватска е првата земја што ја посетува Попоски по неговото назначување на функцијата министер за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG