Достапни линкови

logo-print

Либиските бунтовници бараат хуманитарна помош


Либискиот лидер на бунтовниците Мустафа Џалил денеска во Бенгази на прес конференција побара итна хуманитарна помош за Триполи. Тој побара хуманитарните организации медициснка помош и основни намирници. Претходно британската влада најави итна хуманитарна помош за луѓето погодени од конфликтoт во Либија. Новинските агенции постојно известуваат за број на жртви пронајдени н улици или во напуштени болници. Во една болница во во Триполи се пронајдени мртви тела во распаѓање на околу 200 луѓе.
XS
SM
MD
LG