Достапни линкови

logo-print

Кинеска новинска агенција ги обвини САД за мешање во државни работи


Кинеската државна новинска агенција ги обвини Соединетите американски држави за мешање во државните работи на Кина. Обвинувањето следи по извештај на Американското министерство за одбрана во кој се наведува дека земјата е на добар пат да создаде модерна армија до 2020 година. Во документот се предупредува дека Кина може да го нападне Тајван.
XS
SM
MD
LG