Достапни линкови

logo-print

Либиските бунтовници го зазеле градот Завиџан


Либиските бунтовници соопштија дека ја презеле контролата на градот Завиџан, кој се наоѓа на околу 50 километри западно од главниот град Триполи. Бунтовниците соопштуваат дека ја презеле контролата на градот по тешка борба против силите лојални на либискиот лидер Моамер Гадафи. Бунтовниците ги оставиле своите знамиња во градот, каде се уште можело да се забележат снајперисти од војската на Гадафи, велат очевидци. Бунтовниците сега велат дека нивна следна цел е главниот град Триполи.
XS
SM
MD
LG