Достапни линкови

Состанокот на општините од северно Косово, презакажан за вторник


барикади во селото РУдаре

барикади во селото РУдаре

Преставниците на четирите општини од северот на Косово, во вторник ќе одржат состанок за политичко-безбедностаната ситуација во тој регион. Претходно беше планирано седницата да се одржи денеска. На седницата ќе се разговара за договорот меѓу Србија и КФОР, и како понатаму ќе постапуваат луѓето кои се уште ги блокираат патиштата кои водат до граничните премини Брњак и Јариње.
XS
SM
MD
LG