Достапни линкови

logo-print

КФОР бара да бидат испратени дополнителни сили на Косово


силите на КФОР

силите на КФОР

Силите на НАТО на Косово денеска изјавија дека побарале во државата да бидат испратени дополнителни трупи по ескалацијата на насилствата минатата недела.
Портпаролот на КФОР, Дитер Вихтер истакна дека побарале дополнителни сили од странство. Без да го прецизира нивниот број, тој рече дека станува збор за еден батаљон.
XS
SM
MD
LG