Достапни линкови

logo-print

Советот за безбедност вечерва ќе расправа за Сирија


Советот за безбедност

Советот за безбедност

Советот за безбедност на ОН вечерва ќе одржи состанок за Сирија, зад затворени врати. Состанокот ќе започне во 21 часот по средноевропско време. Италија и Германија претходно побараа итна седница на Советот за Сирија. А потоа такво барање упати и Комесарот за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон. Изминатиот викенд во Сирија загинаа 140 луѓе во обидите сириските власти да ги задушат анти-владините протести.
XS
SM
MD
LG