Достапни линкови

logo-print

Норвешкито напаѓач пристигна во судот во Осло


осомничениот за нападите

осомничениот за нападите

Андерс Бехринг Бреивик осомичен за петочните напади во Норвешка , пристигна во судот во кој ќе биде сослушан. Судијата по барање на обвинителите одлучи сослушувањето да биде затворено за јавноста и за медиумите. Обвинителите ќе побараат осум недели притвор за Бреивик Осомничениот призна дека ги извршил нападите. Тој преку неговиот адвокат рече дека сака да ги објасни мотивите за своите постапки
XS
SM
MD
LG