Достапни линкови

logo-print

Иранските сили во акција на границата со Ирак


Командантот на иранската револуционерна гарда изјавил за ИРНА дека иранските сили ја превзеле контролата врз три кампа на движењето на иранските курдски бунтовници во Ирак. Според истиот извор, операцијата на границата со Ирак, која започнала во саботата, сеуште е во тек.
XS
SM
MD
LG