Достапни линкови

logo-print

Бомбаш се разнесе во џамија при молитва за Вали Карзаи


Погребна церемоинија за Ахмад Вали Карзаи

Погребна церемоинија за Ахмад Вали Карзаи

Бомбаш самоубиец се разнесол во џамија во Кандахар за време на молитва за Ахмад Вали Карзаи - убиеноот брат на Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи.
Според првичните извештаи, при тоа загинале 4, а биле ранети 13 лица.
На молитвата имало и владини преставници. Вали Карзаи, кој беше убеин во својот дом, беше лидер на Советот во Кандахар.
XS
SM
MD
LG