Достапни линкови

logo-print

Заложничка драма во Мичиген


Човек осомничен за убиството на седум луѓе во американската држава Мичиген држи еден заложник во стан во градот Гранд Рапидс. Осомничениот Родрик Дантцлер претходно ослободи еден заложник, откако куќата во која се наоѓа беше опколена од полицијата. Во еден стан во градот, претходно беа пронајдени 4 убиени, а во друг уште тројца. Се уште не се познати мотивите за убиствата.
XS
SM
MD
LG