Достапни линкови

logo-print

МНР препорачува да не се патува во Атина


Протести во Атина

Протести во Атина

Поради последните случувања во Грција и демонстрацијата на насилство во главниот град, Министерството за надворешни работи на Република Македонија ги предупредува сите македонски граѓани кои имаат намера да патуваат во оваа земја или веќе престојуваат таму, да избегнуваат да патуваат во Атина и во другите поголеми градови, како и присуство на јавните собири, се наведува во писмена препорака од МНР.
XS
SM
MD
LG