Достапни линкови

Невработеноста во Појасот Газа над 45 насто


Појасот Газа

Појасот Газа

Агенцијата на Обединетите нации за палестински бегалци соопшти дека невработеноста во Појасот Газа изнесува над 45 насто. Ова е соопштено денеска на денот кога се навршува пет години откако Израел воспостави целосна блокада на Појасот Газа. Во оваа енклава меѓу Израел и Египет живеат над милио ипол луѓе.
XS
SM
MD
LG