Достапни линкови

logo-print

Убиени над 23 пакистански војници


Пакистанската полиција соопшти дека милитанти нападнале еден контролен пункт на границата со Авганистан при што убиле најмалку 23 пакистански војници. Полицијата презизира дека околу 200 милитанти влегле од Авганистан и го опколиле пунктот по што дошло до борби. Ова е последен во серијата напади што милитанти од Авганистан ги извршија во Пакистан во изминативе неколку недели.
XS
SM
MD
LG