Достапни линкови

logo-print

Шатлот Ендевур безбедно слета


Спејс шатлот Ендевур денеска слета во Вселенскиот центар Кенеди, на Флорида, со што ја заврши својата последна мисија. Шатлот Ендевур беше во вселената 16 дена, при што екипажот работеше на Меѓународната вселенска станица. Последниот американски шатл, Атлантис, ќе биде лансиран во јули.
XS
SM
MD
LG