Достапни линкови

logo-print

Адвокатот на Младиќ ја испратил жалбата


Ратко Младиќ

Ратко Младиќ

Адвокатот на Ратко Младиќ, Милош Шаљиќ попладево ја испрати жалбата на решението за екстрадиција на Младиќ во Хашкиот трибунал. Шаљиќ во жалбата навел дека на Младиќ не може да му се суди затоа што е болен, а заради таа причина не треба ни да биде испорачан во Хаг. Жалбата е испратена по пошта, и се очекува утре судот да ја разгледа.
XS
SM
MD
LG