Достапни линкови

logo-print

Најавена церемонија за 20 новородени горили во Руанда


Властите во Руанда најавија церемонија на која ќе им се дадат имиња на 22 новородени горили во националниот парк Волканс. Директорот на агенцијата за туризам Рика Ригамба рече дека церемонијата ќе се одржи на 18 јуни. „Како и секоја година, познати личности ќе бидат дел од церемонијата“ рече Ригамба.
XS
SM
MD
LG