Достапни линкови

logo-print

Шестмина загинати во нападот на болница во Кабул


Шестмина загинаа а 23 се повредени во експлозија на бомба во воена болница во Кабул, потврдија авганистанските власти. Портпаролот на министерството за одбрана Генерал Мохамед Захер Азимирече дека тројца од загинатите биле студенти по медицина. Талибаннските милитанти ја превземаа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG