Достапни линкови

logo-print

Социјалистите прогласија изборна победа во Тирана


Опозициската албанска Социјалистичка партија соопшти дека изборната трка за градоначалник на Тирана ја добил нивиот лидер Еди Рама со тесна разлика од само десет гласови. Според проценките на партијата, Рама освоил 124.597 гласови наспроти неговиот против кандидат демократот Љуљзим Баша кој освоил 124.587 гласови. Социјалистите и нивните коалициони партнери веќе почнаа да ја слават победата.
XS
SM
MD
LG