Достапни линкови

logo-print

Застрелани двајца војници на ИСАФ во Хелманд


Авганистан

Авганистан

НАТО соопшти дека човек во авганистанска униформа застрелал денеска двајца војници на НАТО во Хелманд.
Двајцата биле членови на мисијата ИСАФ која и помагала на авганистанската полиција.
Напаѓачот бил тешко ранет при размената на огнот.
XS
SM
MD
LG