Достапни линкови

logo-print

Експлозија во училиште во Авганистан


Во експлозија на бомба во едно училиште во источен Авганистан загинале директорот и двајца наставници. Талибанците ја отфрлија одговорноста за инцидентот. Од друга страна, талибанците ја превзедоа одговорноста за убиството на еден локален функционер, кој загина при експлозија на неговото возило.
XS
SM
MD
LG