Достапни линкови

logo-print

Четворица загинати во Авганистан


Четворица цивили загинале во Авганистан денеска во експлозија на бомба поставена покрај пат во провинцијата Кандахар. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во тек е истрага за инцидентот. Во последно време се зголемува бројот на цивилни жртви во Авганистан. Според извештај на Обединетите нации, во 2010 година бројот на загинати цивили се зголемил за 15 проценти.
XS
SM
MD
LG