Достапни линкови

logo-print

Конгресменката Гифордс се опоравува


Габриел Гифордс

Габриел Гифордс

Конгресменката Габриел Гифордс напредува во опоравувањето, изјави нејзиниот доктор Донг Ким од болница во Хјустон, Тексас. Претставничката на конгресот беше застрелана во глава во Аризона во јануари годинава а во нападот загинаа уште шест лица. Гифордс сега може да формулира кратки реченици и да изразува позитивни емоции, но нејзиниот доктор вели дека неговата пациентка се уште не може да се сети на настаните од осми јануари. Обвинетиот напаѓач се изјасни за невин во врска со 49-те обвиненија против него.
XS
SM
MD
LG