Достапни линкови

logo-print

Холандските маринци се уште се заложници во Либија


Либиските власти се уште држат во заложништво тројца холандски маринци. Тие беа киднапирани во неделата од страна на вооружаните приврзаници на Моамер ел Гадафи. Маринците и нивниот хеликоптер биле заробени за време на мисија за евакуација. Холандски претставници се во постојан контакт со либиските власти за да се ослободат заробениците.
XS
SM
MD
LG