Достапни линкови

logo-print

САД им нудат помош на демонстрантите во Либија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави денеска дека САД се подготвени да им понудат било каква помош на Либијците, кои сакаат да го соборат режимот на Претседателот Моамер Гадафи.
Клинтон утре ќе се сретне со високиот комесар за човекови права на ОН, како и со други членови на организацијата со кои ќе разговара за кризата во Либија.
XS
SM
MD
LG