Достапни линкови

logo-print

Во ОН утре извештајот на Бан Ки Мун за Косово


Бан Ки Мун

Бан Ки Мун

Советот за безбедност на Обединетите нации утре ќе го разгледа најновиот извештај на генералниот секретар на ОН, Бан Ки-Мун за ситуацијата на Косово за периодот од 19 октомври минатата година до 15 јануари оваа година.
Тој во извештајот наведува дека УНМИК е подготвен во целост да ја поддржи истрагата за трговијата со човечки органи на Косово, како и дека очекува во следниот период да има напредок во отварањето на дијалог меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG