Достапни линкови

logo-print

Протести за оставка на италијанскиот премиер Берлускони


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони

Околу илјада луѓе денеска протестираа пред вилата на италијанскиот премиер Силвио Берлускони во Аркоре во близина на Милано. Тие бараат од Берлускони да поднесе оставка од функцијата. Полицијата ги спречила да влезат во дворот на вилата. Демонстрантите носеле плакати испишани со пароли „Проститутките надвор од државата“. Во вилата Берлускони ги организирал забавите од кои пред 15 дена прозилезе новиот секс скандал со малолетничка.
XS
SM
MD
LG