Достапни линкови

logo-print

Двајцата уапсени репортери на РСЕ во Каиро пуштени на слобода


Протестите во Каиро

Протестите во Каиро

Двајцата репортери на Радио Слободна Европа кои беа притворени во Каиро денеска се пуштени на слобода. Станува збор за Роберт Тејт и Абделила Нуаими, кои имаат британско државјанство. Тие вчера пристигнаа во Каиро за да известуваат за протестите во Египет. Веднаш потоа тие биле приведени. Директорот на вести на Радио Слободна Европа Џеј Толсон ги повика египетските власти да ги ослободат дописниците.
XS
SM
MD
LG