Достапни линкови

logo-print

Ганучи ги повика тунижаните да ја продложат револуцијата


Рашид Ганучи со неговите приврзаници

Рашид Ганучи со неговите приврзаници

Тунискиот исламски лидер Рашид Ганучи кој денеска се врати во земјата ги повика луѓето да продолжат со револуцијата. Според Ганучи во Тунис треба да се донесат нови закони, а демократијата неможе да се постигне без национален консензус и развојотможе да се случи само со правда и еднаквост. Ганучи кој беше 20 години во егзил на аеродромот во Тунис беше пречекан од илјадници приврзаници.
XS
SM
MD
LG