Достапни линкови

logo-print

Убиен заменик гувернерот на Кандахар


Во самоубиствен бомбашки напад бил убиен заменик гувернерот на авганистанската провинција Кандахар, Абдул Латиф. Претставници на НАТО соопштија дека атентатот се случил во Кандахар Сити.
XS
SM
MD
LG