Достапни линкови

logo-print

Туниската полиција апси телевизиски газди


Протести во Тунис

Протести во Тунис

Туниската полиција презема остри мерки против главните сојузници на соборениот претседател Зин Ел Абидин Бен Али. Двајца поранешни високи функционери се во домашен притвор, а уапсен е и шефот на една позната приватна телевизија поради тоа што „се обидувале да ја забават демократизацијата на земјата“.
XS
SM
MD
LG