Достапни линкови

logo-print

Талибанците виновни за нападот на цистерните на САД во Пакистан


Талибанците денеска ја презедоа одговорноста за нападот во југозападот на Пакистан на 14 американски цистерни со нафта за воените сили на САД и НАТО во Авганистан, при што загина еден возач.
Исламските милитанти и криминалци во Пакистан често ги напаѓаат камионите кои носат набавки од Карачи за странските трупи во Авганистан.
XS
SM
MD
LG