Достапни линкови

logo-print

Распит на новинарите на А1 ТВ


Апсењето на Велија Рамковски

Апсењето на Велија Рамковски

Новинари на А1 Телевизија денеска одговараа на прашања поврзани со случајот Пајажина пред јавниот обвинител и пред истражниот судија во Основниот суд Скопје 1. На распитот се појавиле сите осум новинари кои биле повикани, заедно со вработените во Акстра трејд како сведоци за случувањата на Перо Наков бб.
Околу 20 луѓе, меѓу кои и сопственикот на телевизијата Велија Рамковски се во притвор и се осомничени за финансиски малверзации.
XS
SM
MD
LG