Достапни линкови

logo-print

ЕУЛЕКС демантира дека формирал единица за Северно Косово


Мисијата на ЕУ во Косово, ЕУЛЕКС соопшти дека не формирала посебна единица за северниот дел на земјата. Во тој регион од минатата година веќе била поставена т.н Инцијатива за Северно Косово, позната и како Работната група на Север, која ја сочинуваат околу десетина полицајци, обвинители, судии и цариници на организацијата.
XS
SM
MD
LG