Достапни линкови

logo-print

Двајца војници на САД убиени во Ирак


Двајца американски војници биле убиени за време на синоќешните воени операции во централниот дел на Ирак, јавуваат агенциите, без да наведуваат други детали. Се додава дека тоа се првите американски жртви во оваа година во Ирак. Околу 50 илјади американски војници се во таа земја по крајот на борбените операции во сепетември лани. Во меѓувреме има и извештаи дека во самоубиствен напад со автомобил бомба во Бакуба загинало едно лице додека десетина други биле повредени.
XS
SM
MD
LG