Достапни линкови

logo-print

Спречен напад на весникот кој објави карикатури на Мухамед


Полицијата на Данска и Шведска соопшти дека спречила терористичка закана чија цел била зграда во Копенхаген каде се наоѓаат просториите на весникот, кој објави карикатури со ликот на пророкот Мухамед. Според полицијата четири лица се уапсени, а притоа запленети се и оружје и муниција.
XS
SM
MD
LG