Достапни линкови

logo-print

Годишно обраќање на претседателот Иванов во Парламентот


Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе има годишно обраќање пред пратениците во Собранието на Република Македонија. Тоа ќе биде второ годишно обраќање на Иванов пред законодавниот дом од неговиот избор за шеф на државата. Во говорот пред пратениците најавен за 12 часот, се очекува претседателот Иванов да се осврне на домашните и на надворешно-политичките случувања поврзани со Република Македонија во годинава што изминува, како и на идните стратешки приоритети на државата.
XS
SM
MD
LG