Достапни линкови

logo-print

Прекината седницата на Македонскиот Парламент


собрание дебата

собрание дебата

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски по 14. часoвна расправа, ја прекина дебатата за Предлог-одлуката за распуштање на Парламентот, поднесена од СДСМ и поддржана од другите опозициски парламентарни партии и продолжението на седницата го закажа за денеска во 16 часот.
Пред полноќ тој свика координација, на која не беше постигнат договор седницата скоро да заврши. Вељаноски предупреди дека доколку пратениците се навредуваат, ќе биде принуден да ја прекине седницата.
XS
SM
MD
LG