Достапни линкови

logo-print

Груевски оддржа неколку билатерални средби во Триполи


На маргините на Самитот во Триполи премиерот Никола Груевски одржаа билатерални средби со премиерите на Италија, на Словенија, на Финска, со претседателот на Унгарија, и со германскиот министер за надворешни работи. Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски изјави дека главна тема на средбите била напредокот на Македонија кон европските интеграции. Тој додаде дека се сретнале и со лидери на Намибија, Централно Африканската Република и на Танзанија.
XS
SM
MD
LG