Достапни линкови

logo-print

Малики повика на национално единство


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики денеска повика на национално единство. Во својот говор по преземањето на мандатот за формирање на нова влада тој изјави тоа нема да биде лесно со оглед на околностите во кои се наоѓа Ирак.
XS
SM
MD
LG