Достапни линкови

logo-print

Мнозинството Хрвати се против членството во ЕУ


Поддршката на Хрватите за влез во Унијата изнесува 38 насто додека против се 43 проценти што е најниското ниво досега, се наведува во истражувањето на „Балкан Монитор“ кое во среда ќе биде официјално претставено во Брисел.
Хрватска е единствената држава од Балканот која во моментов преговара за влез во ЕУ.
Од друга страна, дури 87 отсто од жителите на Косово сакаат нивната земја да влезе во ЕУ“, пишува „Јутарњи лист“ од Брисел.
XS
SM
MD
LG