Достапни линкови

logo-print

Расмусен наредната недела во Москва


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен наредната недела ќе ја посети Русија за да разговара за зајакнување на соработката во Авганистан. Тој ќе се сретне со рускиот претседател Дмитриј Медведев да види дали може да биде исполнето барањето на НАТО Русија да обезбеди хелихоптери за авганистанските сили. Треба да разговараат и за „проширување“ на дозволата за железнички транспорт на неборбена опрема за НАТО-силите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG