Достапни линкови

logo-print

Иванов во дводневна посета на на Естонија


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна посета на Естонија каде ќе се сретне со својот колега Томас Хендрик Илвес. Во Талин македонскиот шеф на државата ќе се сретне и со естонскиот премиер Андрус Ансип и со претседателката на Парламентот на Ен Ергма. Во македонската делегација ќе биде и министерот за информатичко општество Иво Ивановски, кој ќе оствари средби со претставници на ИКТ-секторот во Естонија.
XS
SM
MD
LG